Новости [перс]

همه چیز در مورد دوره ی رزیدنتی در روسیه برای دانشجویان بین المللی.

آیا به دنبال شغل به عنوان یک جراح، متخصص قلب، ارتودنتیست یا سایر پزشکان متخصص هستید؟ پس از اتمام دوره پزشکی عمومی یا دندانپزشکی، مرحله مهم بعدی شما دوره ی رزیدنتی خواهد بود. این مرحله کلید کسب دانش و مهارت های تخصصی لازم برای انجام تمرین به صورت مستقل است.
رزیدنتی چیست؟
رزیدنتی در روسیه یک سیستم آموزشی آموزش عالی است که برای آموزش پزشکان متخصص درنظر گرفته شده است. این آموزش در دانشگاه های پیشرو پزشکی و موسسات تحقیقاتی انجام می شود. پس از اتمام این دوره ، فارغ التحصیلان دیپلم تخصص دریافت می کنند که به آنها حق فعالیت پزشکی به صورت مستقل را می دهد.
در اتحادیه اروپا ، ایالات متحده ، قزاقستان و کشورهای بالتیک ، رزیدنتی به عنوان "رزیدنتی" شناخته می شود.
طول دوره و تخصص ها
معمولا ، دوره ی رزیدنسی دو سال طول می کشد، اما بسته به تخصص انتخاب شده، دوره می تواند به سه تا پنج سال افزایش یابد. به عنوان مثال، از سال 2023 ، جراحی پلاستیک پنج ساله ارائه میشود. (اطلاعات بیشتر در اینجا).
چه کسی می تواند رزیدنت شود ؟
درهای رزیدنتی برای فارغ التحصیلان پزشکی یا داروسازی باز است. این فرصتی برای شماست که دانش خود را عمیق تر کنید و به یک متخصص واجد شرایط در زمینه انتخابی خود تبدیل شوید.
پذیرش: مدارک و امتحانات
برای پذیرش ، شما باید مدارک زیر را ارائه دهید:
  • داشتن گذرنامه خارجی معتبرتا حداقل به مدت 20 ماه;
  • مدرک تحصیلی شامل دیپلم و ریزنمرات
  • عکس 3x4
برای ثبت نام در یک برنامه رزیدنسی، باید در رشته تخصصی انتخابی خود آزمون یا اعتبار اولیه انجام دهید. هدف این آزمون ارزیابی دانش و مهارت های عملی شماست که برای فعالیت پزشکی به صورت حرفه ای ضروری است. از سال 2020 امکان شرکت در آزمون به صورت آنلاین فراهم شده است که این روند را برای داوطلبان کشورهای مختلف میسر می کند.
زبان تحصیل
با توجه به اینکه بیشتر اوقات با بیمارانی که به زبان روسی صحبت می کنند تعامل خواهید داشت، زبان اصلی آموزش در برنامه های رزیدنتی روسی است. با این حال ، برخی از دانشگاه های پیشرو پزشکی در روسیه امکان شرکت در دوره های زبان انگلیسی، به ویژه کلاس های تئوری را ارائه میدهد. اگر در سطح بالا روسی صحبت نمی کنید، توصیه می شود در پادفک های دانشگاه های علوم پزشکی شرکت کنید. (اطلاعات دقیق در مورد دوره های مقدماتی (پادفک) را در اینجا خواهید یافت).
انتخاب دانشگاه
دانشگاه های معتبر پزشکی زیادی در روسیه وجود دارد که می توانید برای رزیدنتی در آنجا تحصیل کنید:
  1. دانشگاه پزشکی دولتی سچینوا مسکو که یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های پزشکی کشور است.
  2. دانشگاه دوستی مردم (رودن) که این دانشگاه به خاطر برنامه ها و فرصت های گسترده ای برای دانشجویان بین المللی شناخته شده است
  3. دانشگاه پزشکی کودکان سنت پترزبورگ که در زمینه آموزش پزشکان در زمینه اطفال تخصص دارد.
  4. دانشگاه دولتی پزشکی ولگاگراد (VolgSMU) که طیف گسترده ای از تخصص های پزشکی را ارائه می دهد.
  5. دانشگاه ملی کمرووا که او به خاطر برنامه های نوآورانه و رویکرد مدرن به یادگیری شناخته شده است.
حمایت از دانشجویان بین المللی
گلوبال اجوکیشن شریک بیش از 40 دانشگاه در سراسر روسیه است و بیش از 5 سال است که با موفقیت به دانشجویان بین المللی در پذیرش به دانشگاه های روسیه کمک می کند. ما در تمام مراحل پذیرش و آموزش شما را حمایت و همراهی خواهیم کرد. اگر سوالی در مورد پذیرش دارید، لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.